Přírodovědecká fakulta JČU akreditovala magisterský obor Aplikovaná informatika

Aktuality |

Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se podařilo získat akreditaci prvního technického oboru s navazujícím magisterským studiem.
Aplikovaná informatika na Přírodovědecké fakultě JČU začíná

Zatímco bakalářské studium aplikované informatiky probíhá již na několika fakultách, tak Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity otevírá navazující magisterské studium teprve od září letošního roku.

Fakulta očekává, že budoucí absolventi toho oboru najdou uplatnění jako IT architekti, projektoví manažeři informačních systémů nebo jako kvalifikovaní softwaroví vývojáři.

PřF JČU bude, podobně jako Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze,  ve specializaci softwarové inženýrství udělovat titul Mgr.

Bude se jednat o denní studium. Podle zkušeností z jiných univerzit je tento obor specifický tím, že v navazujícím magisterském studiu má většina studentů již zaměstnání alespoň na zkrácený pracovní úvazek. Část kurzů proto bude fakulta vyučovat blokově, aby se posluchači mohli realizovat i v zaměstnání. Součástí studia bude i předmět Softwarový projekt, který se od diplomové práce bude lišit tím, že jej studenti budou tvořit kolektivně.

Bioinformatika v angličtině (Bioinformatics)

Dalším nově akreditovaným bakalářským oborem na PřF JČU je Bioinformatika v angličtině (Bioinformatics). Jedná se o společné přeshraniční studium s Johannes Kepler Universität Linz. První ročník budou studenti studovat v Českých Budějovicích, druhý v Linci a třetí střídavě.

Tento obor je určen pro nadané studenty středních škol, kteří přemýšlejí o studiu v zahraničí a vědecké kariéře, jež je spojena s pobytem na zahraničních pracovištích. Jedinou nevýhodou je skutečnost, že kvůli žádostí rakouské strany bude JČU do oboru Applied Informatics – Bioinformatics  přijímat studenty až v příštím akademickém roce.

Přírodovědecká fakulta přijímá přihlášky letos mimořádně do 20. srpna 2012. Detailní informace spolu s elektronickou přihláškou naleznete na webových stránkách fakulty.

 

Zdroj: TZ JČUKomentáře