Již zítra uzávěrka přihlašování k poslednímu termínu NSZ

Aktuality |

Do 13. května se můžete přihlásit k poslednímu termínu NSZ. V jakých předmětech lze zkoušky skládat?
Do této neděle 13. května 2012 můžete podat přihlášku k poslednímu termínu Národních srovnávacích zkoušek společnosti Scio. Zkouška se koná 26. května 2012 v městech po celé České i Slovenské republice. Konkrétní seznam spolu s volným počtem míst naleznete na stránkách NSZ.

V šestém termínu můžete skládat test Obecných studijních předpokladů Základních, Obecných studijních předpokladů Rozšířených a Základů společenských věd. Scio také připravilo test Všeobecných študijných predpokladov, který je slovenskou variantou testu OSP Z a uznávají jej některé slovenské fakulty.

Pokud se z nějakého důvodu nestihnete včas přihlásit, bude Scio zřejmě stejně jako u předposledního termínu umožňovat mimořádné přihlášení. To bude možné využít v mimořádných případech, kdy se uchazeč ke zkoušce přihlásí osobně až na místě konání zkoušky, a to nejpozději 20 minut před jejím zahájením. Tato možnost však bude uchazeči  nejspíše umožněna pouze za mimořádný příplatek pokud to dovolí aktuální situace a kapacita.

Pro informace o konkrétních poplatcích za zkoušky a seznam fakult, kde NSZ nahrazují přijímací zkoušky, navštivte stránky společnosti Scio.

 

Zdroj: Scio.czKomentáře