Již tuto sobotu pořádá Scio předposlední termín NSZ

Aktuality |

Již tuto sobotu 28. dubna 2012 se konají v městech po celé republice i na Slovensku předposlední Národní srovnávací zkoušky. Můžete se ještě přihlásit? A z jakých předmětů lze NSZ absolvovat?
Společnost Scio pořádá již tuto sobotu 28. dubna 2012 předposlední termín NSZ. Ačkoliv byla uzávěrka 15. dubna 2012, stále je možnost mimořádné přihlášky. Tu je možné využít v mimořádných případech, kdy se uchazeč ke zkoušce přihlásí osobně až na místě konání zkoušky, a to nejpozději 20 minut před jejím zahájením. Tato možnost však bude uchazeči umožněna pouze pokud to dovolí aktuální situace a kapacita. Scio si také účtuje mimořádný příplatek, který pokrývá náklady spojené s individuální přihláškou a dodatečným zařazením uchazeče ke zkoušce. V tuto chvíli je mimořádná přihláška zpoplatněna částkou 2 500,- Kč, ale pro aktuální ceny navštivte web Scio.

Předměty

V pátém termínu umožňuje Scio uchazečům skládat test Obecných studijních předpokladů Základních, Obecných studijních předpokladů Rozšířených, Základů společenských věd, Biologie, Anglického a Německého jazyka. Scio také připravilo test Všeobecných študijných predpokladov, který je slovenskou variantou testu OSP Z a uznávají jej některé slovenské fakulty.

Šestý a zároveň poslední termín NSZ se koná 26. května 2012. Zájemci se mohou přihlašovat k testům z OSP Z, OSP R, VŠP a ze ZSV do 10. května 2012.

Informace o volném počtu míst spolu s detailním časovým harmonogramem naleznete na stránkách NSZ.

Pokud si nejste jisti, zda NSZ nahrazují přijímací zkoušku na vaši fakultu, prohlédněte si seznam pro Českou i Slovenskou republiku.

 

Zdroj: Scio.czKomentáře