Druhý ročník soutěže Cemach vyhlášen

Ostatní |

Česko-izraelská smíšená obchodní komora ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR a Památníkem Lidice vyhlásila již 2. ročník kreativní soutěže pro středoškoláky pod názvem Cemach.
Cemach je kreativní soutěží, která je určená českým a slovenským školám s maturitou a žákům základních škol pro tělesně a mentálně postižené. Jejím cílem je výuka mládeže v tematické oblasti novodobého Izraele. Především chce studentům přiblížit současný Izrael jako moderní, úspěšný a demokratický stát, atraktivní pro cestování, obchod, vzdělání i kulturní obohacení. Zároveň soutěž umožňuje získat praktické dovednosti pro další studium a profesní život.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni středoškoláci ve věku 15 až 19 let, přičemž nově pořadatelé zařadili kategorii pro žáky základních škol pro tělesně a mentálně postižené.

Na výběr jsou čtyři soutěžní disciplíny – literární, internetová a výtvarná, včetně speciální výtvarné disciplíny pro ZŠ. V rámci každé disciplíny zpracovávají soutěžící kreativní tematické projekty, které souvisí s moderním Izraelem, čili týkající se dnešní izraelské vědy, turismu, ekonomiky, přírody a kultury.

V druhém ročníku soutěže je připravena hlavní cena pro vítězné jednotlivce v podobě poznávacího a zážitkového zájezdu do Izraele v období letních prázdnin roku 2013. Pro další umístění jsou nachystány elektronické čtečky knih Kindle 3G/Kindle 4, externí disk Seagate 500 GB nebo Ipod Shuffle 2 GB. Celkem bude oceněno vždy prvních deset míst z každé disciplíny.

Celý projekt se mimo soutěž zaměřuje i na doprovodný program, který zahrnuje tematické semináře k jednotlivým disciplínám, besedy zabývající se tématem moderního Izraele se samotným izraelským velvyslancem Yaacovem Levym nebo doprovodnou putovní výstavu obsahující úspěšné projekty z prvního ročníku.

Více informací včetně pravidel soutěže a přihlášky naleznete na webovém portále soutěže www.cemach.cz. Přihlášky lze posílat od září 2012 do 31. března 2013.

 

Zdroj: TZ CemachKomentáře