Cermat vydal příručku k písemné práci z českého jazyka

Ostatní |

Při příležitosti blížícího se podzimního termínu státních maturit uveřejnil Cermat příručku k písemné práci z českého jazyka a literatury, které se zúčastní přes 12 500 studentů.
Odborný tým složený z metodiků Cermatu připravil po analýze výsledků jarního termínu státních maturit rozsáhlý návod, jehož cílem je připravit více než 12 500 maturantů na písemnou práci z českého jazyka a literatury.

Naším cílem je maximálně podpořit povědomí maturantů o tom, co vlastně písemná práce ověřuje a na co se soustředit od chvíle, kdy jim zadavatel zkoušky rozdá testové sešity. Příručka Jak na to – Písemná práce z českého jazyka, stejně jako její stručnější verze zamýšlená pro sociální sítě, může podle mého názoru výrazně zvýšit úspěšnost maturantů ať už těch, kteří si zkusí písemnou práci poprvé, nebo těch, kteří ji budou psát v opravném termínu,“ uvedl ředitel Cermatu Jiří Zíka.

Celou metodickou příručku si můžete stáhnout na webových stránkách Novamaturita.cz. V přehledném dokumentu tak na maturanty kromě praktických rad čekají i příklady, ukázky a komentované práce žáků z letošního jarního termínu spolu s doporučeným postupem psaní písemné práce.

 

Zdroj: Novamaturita.czKomentáře