Zajímáte se o multimédia? Slezská univerzita vypisuje na nový obor druhé kolo!

Aktuality |

Slezská univerzita v Opavě vypisuje druhé kolo přijímacího řízení do nového oboru Multimediální techniky. Uzávěrka přihlášek již 1. července!
Pro všechny z vás, kdo jste přemýšleli o studiu oborů spjatých s multimédii, přinášíme dobrou zprávu. Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vypsala druhé kolo přijímacího řízení  nově otevřeného bakalářského studijního oboru Multimediální techniky, též přezdívaného „da Vinciho děti“.

Obor je určen pro ty, kteří chtějí tvořit, využívat nových technologií a nejnovější techniky ke své tvůrčí práci. Zároveň je určen i těm, kteří mají dobrý vztah k počítačové technice, k přírodě a k zákonům, jimiž je příroda a okolní svět popisován. Od studenta tohoto oboru očekává škola kus píle a snahu porozumět dosud neznámým věcem.

Multimediální techniky nelze zařadit ani k uměleckému oboru, ani ke studiu fyziky. Je tvůrčím propojením mezi technologickou stránkou věci, samotnými multimédii, ale i přírodními zákony. V následné užší profilaci mohou studenti volit mezi zaměřením spíše na tvůrčí činnost, na počítačovou a multimediální techniku či na přírodní zákony.

Audiovizuální část studia probíhá především v terénu a studenti převážně pracují samostatně. Mají k dispozici profesionální a technicky velmi bohatě vybavené zázemí pro fotografii, videografii, profesionální střih videa i dokumentární tvorbu, přičemž s technikou mohou sami pracovat praktický neomezeně,“ říká jeden z pedagogů oboru Martin Petrásek.

Praxe je u tohoto oboru stěžejní, což potvrzuje i skutečnost, že se studenti s audiovizuální technikou účastní mnoha významných veřejných akcí. Některým studentům se již například podařilo natočit rozhovor s předsedou vlády i s prezidentem republiky.

Přezdívka oboru „da Vinciho děti“ údajně vznikla spontánně mezi studenty. Mimo tvůrčí práci totiž studenti prochází také základním kurzem počítačové techniky, matematiky a fyziky. „Mnoho zájemců mate skutečnost, že je obor situován na Ústav fyziky, ale jak chcete pochopit základy audiovizuální tvorby, bez znalosti techniky samotné a bez znalosti zákonů, které tuto techniku ovládají. Na druhou stranu musím dodat, že kurz je opravdu základní, takže pokud někdo zvládne matematiku a fyziku středoškolskou, neměl by mít problém zvládnout i naše kurzy,“ vysvětluje Petrásek.

Neodmyslitelnou vlastností uchazečů o studium je podle Petráska nadšení a vědomí, že se budou muset nejen učit, ale také pracovat. Během tříletého studia si tak začnou studenti budovat profesní portfolio, naučí se pracovat se zvukem, fotografií, kamerou nebo multimediálními aplikacemi.

Uzávěrka přihlášek je již tuto neděli 1. července 2012, takže s jejím podáním neváhejte! Detailní informace naleznete na webových stránkách Filozoficko-přírodovědecké fakulty nebo na stránkách Multimediální techniky.

 

Zdroj: TZ Slezská univerzita v OpavěKomentáře