Vyzkoušeli jste již plnohodnotné ilustrační testy a zadání maturity?

Aktuality |

Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky klepou na dveře. Jak si je můžete vyzkoušet?
Podle harmonogramu budou písemné testy celorepublikově probíhat ve dnech 2. – 14. května 2012. Proto je nejvyšší čas na závěrečné přípravy. Pokud jste se k podobě nových zadání dostali pouze při maturitní generálce, tak nezoufejte.

Na následujícím odkazu si můžete stáhnout zadání i s řešením a záznamovým archem. K dispozici jsou i přesná zadání z loňského prvního ročníku nové podoby státní maturity.

Plnohodnotné ilustrační testy a zadání maturity

Obtížnost testu z matematiky

I přes námitky některých pedagogických pracovníků k obtížnosti maturitního testu z matematiky prohlásil CERMAT, že si testy dlouhodobě zachovávají stejnou míru náročnosti a po studentech je vyžadován pouze rozsah učiva z katalogu požadavků.

Jak uvedl CERMAT na svém webu Novamaturita.cz: „Obtížnost testu z matematiky si CERMAT důsledně hlídá. V každém testu v základní úrovni obtížnosti je zhruba polovina bodů (asi 55 %) věnována tzv. základním úlohám, které by měl zvládnout každý maturant z matematiky v základní úrovni. Předpokládáme, že i v některých z těchto úloh mohou žáci chybovat, proto je hranice úspěšnosti nastavena na 33 %. Další úlohy jsou standardní, maximálně 2 úlohy mohou být nadstandardní.

Zdroj: Novamaturita.czKomentáře