Rozhovor s Miss Maturita 2012 Nikolou Krátkou

Ostatní |

Přinášíme vám rozhovor s letošní vítězkou soutěže MissMaturita.cz 2012, o které jsme informovali před pár dny. Tou se stala Nikola Krátká z Gymnázia Žamberk.
Nikola Krátká, titul Miss MaturitaZvítězila jste ve 4. ročníku soutěže Miss Maturita. Těší Vás, že Vám spolužáci a kamarádi dávali hlasy jako nejkrásnější maturantce?

Samozřejmě, že mám radost. Ze začátku jsem až takovou podporu nečekala, ale velice mě to potěšilo. Nejvíce mě podpořila rodina, lidé z našeho Gymnázia v Žamberku, kamarádi z karate, ale třeba i lidé, kteří mě znají jen od vidění a bydlí v Letohradu, odkud pocházím, nebo v okolí. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat, vážím si toho.

Tušila jste, že zvítězíte? Jak jste hodnotila konkurenci v soutěži?

Nejdříve jsem si říkala, že to jen tak zkusím, ale s rostoucí podporou jsem to začala brát vážně, protože ceny se mi moc líbily. A konkurence? Do soutěže se zapojilo velké množství krásných dívek. Značná část z nich vypadala jako modelky a měla už i profi fotky. O tom ale tato soutěž naštěstí nebyla, byla o podpoře přátel a známých a jsem ráda, že mám okolo sebe takové lidi, kteří mě podrží.

Jedna z výher pro vítězku je nafocení profesionálního video a foto testu. Máte již zkušenosti s modelingem? Uvítáte tuto možnost pro svoji další prezentaci?

Ne, s modelingem zatím žádné zkušenosti nemám. Ale myslím, že to určitě bude zajímavá zkušenost.

 

Máte nadprůměrnou jazykovou výbavu – angličtina, němčina, ruština, italština. Využíváte tyto jazyky aktivně?

Ono to s těmi jazyky není zas tak nadprůměrné. Ve škole máme jako hlavní jazyky němčinu a angličtinu. Němčina mi jde o poznání lépe, anglicky jsem se zatím vždy domluvila, ale preferuji němčinu. Italsky se učím sama, zatím mám pár základů a domluvím se v základních situacích. A ve škole jsem chodila na seminář ruštiny, takže mám nějaké základy a základní situace také zvládám. V praxi se mi hodí i to minimum, co z italštiny a ruštiny umím, mám několik známých v cizině a ne všichni mluví dobře anglicky. Nejraději bych uměla od každého jazyku alespoň něco, abych se při cestování všude alespoň trochu dorozuměla. Hned po maturitě se chystám zlepšit italštinu a láká mě španělština.

Která z výher Vás nejvíce těší?

Nejvíce mě těší výhra ročního studia angličtiny, tam mám mnoho co zlepšovat, a jazykového kurzu v jarním semestru. Pak také jazykový pobyt od společnosti EF. Ráda vylepšuji své jazykové dovednosti.

Jaké máte pocity z maturity? Jaká je Vaše příprava?

V poslední době jsem se věnovala především přijímačkám, část už mám úspěšně složenou a ještě teď druhou. Myslím, že k maturitě se stihnu připravit, udělám si systematický plán a půjde to. Navíc něco už umím.

V profilu jste uváděla, že se po maturitě chystáte na práva do Prahy či do Brna. Co byste chtěla dělat po škole?

Chtěla bych si vystudovat práva, ale právničkou bych byla nerada. Táhne mě to do ciziny. Nejvíce by mě lákala třeba práce na ambasádě.

Věnujete se několika sportům, zbývá Vám čas ještě na nějaké koníčky?

Závodně se věnuji pouze karate. Ty ostatní sporty jsou pouze doplňkové, k udržení všeobecné fyzické kondice, která je potřeba pro každý sport, protože na trénincích se věnujeme jen speciální fyzičce. Většinou trénujeme v tělocvičně, tak je příjemná změna jít si ven zaběhat nebo zaplavat. Baví mě mnoho aktivit, ale ne všemu se mohu věnovat, protože trénování mi zabere dost času. Avšak jeden z mých nejoblíbenějších koníčků, kterým je cestování, je naštěstí s karate spojený. Díky výjezdům s reprezentací se podívám do koutů světa, kam bych asi na dovolenou nikdy nejela. I když je to dost finančně náročné. Dříve jsem i tancovala a chodila do hudební školy, takže umím hrát na zobcovou a příčnou flétnu a trochu na kytaru. Do klubů moc nechodím, vadí mi ten zakouřený prostor. Občas ale přece jen někam vyrazím, většinou jsou to však metalové koncerty, kam chodím s přáteli. Těším se na léto, to budou venku.

Chtěla byste příštím účastnicím soutěže Miss Maturita něco vzkázat?

Určitě aby se slečny nebály přihlásit, vyhrát může každý a byla by škoda to nezkusit. Také aby si nebraly k srdci jedovaté komentáře od lidí, kteří je v životě neviděli, neznají je a ani si nepřečetli pravidla, tudíž irelevantně argumentují a snaží se člověka jen shodit. Člověk se přece nemůže zavděčit každému, ani by neměl chtít, má-li trochu sebeúcty.

5. ročník soutěže začne 5. září 2012. Více informací o letošním ročníku se dočtete v našem článku. Detaily najdete na webu pořadatele.

 

Zdroj: MissMaturita.czKomentáře