Chystáte se na Zlínské UTB? Nově se můžete těšit na kurz čínštiny

Akce, služby, aktivity |

Zlínská Univerzita Tomáše Bati připravila pro své studenty novinku v nabídce vzdělávacích kurzů. Od září 2012 otevře i kurz čínštiny.
Bezplatný kurz čínštiny pro začátečníky připravila Univerzita Tomáše Bati studentům i zaměstnancům od září 2012. Cílem kurzu je seznámení účastníků jak s čínštinou a jejím znakovým písmem, tak i se zajímavostmi z bohaté kultury a historie Číny.

Důvodem otevření kurzu je budoucí perspektiva jazyka, neboť je nejrozšířenějším jazykem světa a mluví jím každý šestý člověk. Navíc se neustále zvyšuje počet obchodních vztahů s Čínou a již v současnosti mnoho zaměstnavatelů dává přednost právě uchazečům se znalostí čínštiny.

Samotnou výuku povede v angličtině Yiying Guo, absolventka oboru Učitelství čínštiny jako cizího jazyka na Shandong University v Číně.

Kurz bude probíhat od 20. září 2012 do 20. prosince 2012, vždy od 16 do 19 hodin (tři kurzy po jedné hodině). Přihlásit do kurzu se můžete až do 16. září 2012 na webových stránkách školy.

Pokud vás nabídka oslovila, ale zatím nejste ke studiu přijati, tak máte ještě stále šanci. O třetím kole přijímacího řízení na Fakultu technologickou si můžete přečíst v našem článku z minulého týdne.

 

Zdroj: www.utb.czKomentáře