Zmizel otazník nad ministrem školství – prezident jmenoval Petra Fialu

Aktuality |

Prezident republiky jmenoval 2. května 2012 na návrh předsedy vlády do úřadu ministra školství, mládeže a tělovýchovy Prof. Petra Fialu.
Prof. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.Premiér Petr Nečas následně uvedl nového ministra školství do úřadu, a poté společně vystoupili na krátké tiskové konferenci.

Pana ministra čeká v novém úřadu těžká práce v oblasti regionálního a vysokého školství i při čerpání prostředků z evropských strukturálních fondů. Nového ministra prof. Fialu považuji za kvalitního, plně kompetentního odborníka, který má moji plnou podporu,“ zdůraznil ve vyjádření předseda vlády.

Jak řekl ministr Petr Fiala při slavnostním ceremoniálu: „Uvědomuji si vážnost úkolu, který na sebe beru a věřím, že mé zkušenosti a znalosti pomohou k řešení mnoha ze stávajících problémů v oblasti školství.“

Prof. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. působil v letech 2004 až 2011 (po dvě funkční období) jako rektor Masarykovy univerzity v Brně. Mimo jiné zastával také funkci předsedy České konference rektorů, od září 2011 byl hlavním vědeckým poradcem premiéra a je místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

 

Zdroj: MŠMT
Související články
Komentáře