Vědomostní engine Wolfram Alpha Pro přichází s novými možnostmi

Aktuality |

Známý vědec Stephen Wolfram oznámil, že začala "druhá fáze" jeho počítačového vědomostního enginu Wolfram Alpha.
Vylepšená služba  s názvem Wolfram Alpha Pro nyní umožňuje vkládat data novým způsobem, rozumí ještě více formátům než dříve (asi šedesátce) a umožňuje uživatelům jednoduše pracovat s výstupem. Nové funkce si mohou studenti předplatit již za 2,99 dolarů měsíčně, ostatní pak za 4,99 dolarů měsíčně. Uživatelé nyní mohou jednoduše při vkládání dat využít funkce  “drag and drop“.

„Prostě vezmete svá data, vložíte je do Wolfram Alpha Pro a uvidíte, co z toho vypadne,“ uvedl Dr. Wolfram, který tuto funkci demonstroval tím, že do Wolfram Alpha Pro přetáhl 3D model kytary. Program tento vstup vyhodnotil tak, že objekt vykreslil a zobrazil report, v němž byl například počet použitých polygonů.

Uživatelé se dočkají celé řady zajímavých analýz při vložení obrázků, dokumentů a jiných dat. Wolfram Alpha běží na softwaru s názvem Mathematica, který vyvinul Dr. Wolfram. Kromě něj už nyní existují také mobilní aplikace Wolfram Alpha. Podle Dr. Wolframa v současné době přichází 25 % požadavků na Wolfram Alpha z iPhone 4S, konkrétně od virtuální asistentky Siri.Komentáře