Nevíte, kterou fakultu vybrat? Pomoct může i hodnocení samotných studentů

Ostatní |

Přemýšlíte, na kterou fakultu podat přihlášku? Chtěli byste znát názor samotných studentů? Nyní máte možnost.
Česká studentská unie ve spolupráci s dalšími partnery z řad zejména studentských organizací uspořádala internetovou hlasovací soutěž Fakulta roku 2011/2012. Zúčastnit se jí mohli studenti vysokých škol, kteří tak vyjadřovali své sympatie či antipatie s fakultou veřejné VŠ nebo soukromou vysokou školou.

V českých médiích se dočtete plno zprostředkovaných informací, které porovnávají školy z různých pohledů. Názory samotných studentů jsou však opomíjeny, což bylo také podnětem k založení tohoto projektu.

Vysokoškoláci se tak mohli vyjádřit například k zajímavosti předmětů, schopnostem vyučujících vysvětlit látku srozumitelně a zajímavě, k možnostem realizace a zapojení se do studentských nápadů a projektů nebo zda je fakulta připravuje dostatečně na budoucí povolání.

Výsledková listina je rozdělena do přehledných žebříčků podle jednotlivých zaměření včetně oddělení soukromých a veřejných vysokých škol. Prohlédnout si je můžete na stránkách FakultaRoku.cz.

Česká studentská unie (ČeSU) je největší studentskou sítí v České republice a zastřešuje desítky studentských organizací včetně unií vysokých škol (ekonomické, technické, lékařské, právní, zemědělské a další obory).

 

Zdroj: FakultaRoku.cz, CeSU.czKomentáře