Září plné vědy díky Fakultě chemické brněnského VUT

Akce, služby, aktivity |

V rámci projektu Popularizace výsledků VaV VUT v Brně a podpora systematické práce se studenty připravuje Fakulta chemická a její Centrum materiálového výzkumu řadu zářijových akcí zaměřených na vědu.
Akce Fakulty chemické brněnského VUT, jež jsou určeny nejširší veřejnosti, mají za cíl podpořit pozitivní povědomí o technických oborech, a to zejména zábavnou formou.

V rámci týdne Festival vědy s RWE přichystala Fakulta chemická a její Centrum materiálového výzkumu soutěžní otázky z chemie do vědomostní žákovské soutěže ŽIRAFA (Život Radost Fantazie), která proběhne pro družstva brněnských škol a víceletých gymnázií 13. září 2012.

Od 22. září 2012 můžete následně navštívit na Mendlově náměstí stanoviště, kde proběhne Den vědy. Program zahrnuje především zajímavé interaktivní pokusy cílené na různé věkové kategorie.

Společně s Galerií Vaňkovka představí pořadatelé výsledky vědy a výzkumu v rámci kampaně Přišla k vám věda … v týdnu od 24. do 28. září 2012. Těšit se můžete mimo jiné na unikátní snímky pořízené jediným mikroskopem svého druhu v ČR. Každý den navíc proběhne od 10 hodin interaktivní výukový program zábavné chemie nejen pro žáky a studenty.

Celou kampaň završí 28. září 2012 Noc vědců. Pro ochutnávku programu můžete zhlédnout video z loňského ročníku.

 

 

Pro ty z vás, kteří zvažují studium technického oboru, je zde ideální příležitost seznámit se blíže s vědeckým prostředím.

 

Zdroj: vutbr.cz, YouTube.comKomentáře