Microsoft přináší Office 2010 pro vysokoškoláky

Akce, služby, aktivity |

Společnost Microsoft představila kancelářský balík Office 2010 ve verzi speciálně určené vysokoškolským studentům.
Studentská verze je specifická tím, že nabízí stejné programy a funkce jako sada Professional pro komerční účely, ale za podstatně nižší cenu. Součástí balíku jsou aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher a Access, všechny samozřejmě v nejnovějších vydáních.

Licenci si mohou zakoupit jak studenti denního, tak dálkového studia na vysokých školách, univerzitách i nástavbách vyšších odborných škol, stejně tak jako vyučující na těchto institucích. Licence je krabicová, to znamená, že instalační soubory dostanete na fyzických discích DVD. Kromě nich naleznete v balení také kód PIN, který zadáte zde. Poté budete vyzváni k tomu, abyste zadali svoje Windows Live ID, případně založili nové, pokud jím nedisponujete.

Status studenta je pak ověřen zadáním čísla ISIC karty, zadáním školní e-mailové adresy nebo kontaktováním zákaznického centra Microsoft a zodpovězením několika otázek. Poté, co je váš status ověřen, získáte unikátní produktový klíč, jenž zadáte při instalaci.

Výhodou je, že licence je určena pro dva počítače nebo jiná zařízení, navíc je přenositelná (tj. smažete ji na starém zařízení a můžete ji nainstalovat na novém) a používat ji pro nekomerční účely budete moci i po ztrátě statutu studenta. Sadu seženete již v průběhu března za cenu okolo 2 300,- Kč včetně DPH. Více informací naleznete zde.

Do konce března pak můžete využívat původní slevové nabídky na portálu ISICpoint.cz, kde bude pro žáky a studenty základních a středních škol nadále dostupná (omezenější) sada Microsoft Office pro domácnosti a studenty.Komentáře