Vybíráte školu i podle ubytovacích možností? Kolej roku mají v Brně

Akce a mimoškolní aktivity |

V soutěži Kolej roku letos vyhrálo VUT v Brně s kolejí Pod Palackého vrchem.
Studentský magazín Studenta.cz uspořádal již druhý ročník soutěže Kolej roku. Každý tak mohl vyjádřit svůj názor a podpořit kolej z jakéhokoliv důvodu. Luxusní vybavení, okolní prostředí koleje, či příležitosti pro aktivní studentský život mohly rozhodnout o popularitě koleje.

K soutěži byly připojeny i další kategorie. V kategorii Kolejní jízda mohl každý student ukázat ve videu nejlepší okamžiky z tzv. chodbovic, což jsou studentské večírky na chodbách kolejí. Kategorie Kolejní pokoj umožnila soutěžícím pochlubit se výzdobou či jiným kreativním uspořádáním kolejního pokoje.

Do hlasování v hlavní kategorii Kolej roku 2012 se zapojily tisíce lidí. 124 kolejí z celé České republiky získalo v součtu přibližně 23 tisíc hlasů. Na prvním místě se nakonec po napínavém finále umístila kolej Pod Palackého vrchem Vysokého učení technického v Brně.

V těsném závěsu skončil loňský vítěz, kterým byla kolej Harcov Technické univerzity v Liberci. Jako hlavní cenu přichystali pořadatelé pro vítěznou kolej 10 tisíc piv a 10 tisíc sušenek.

Pro fotogalerii, videa z předávání cen a podrobnější přehledy o zúčastněných kolejích navštivte webové stránky Kolejroku.cz. Na pořadatelských stránkách si můžete také prohlédnout kreativní uspořádání vítězných pokojů pro případnou inspiraci.

 

Zdroj: Kolejroku.czKomentáře