Soutěž Diplomová práce roku přebírá ICT Unie

Akce a mimoškolní aktivity |

Soutěž Diplomová práce roku, kterou od roku 2005 pořádala společnost ABRA Software, přebírá na základě dohody od letoška ICT Unie.
Soutěž je zaměřena na podporu vysokého školství a zvyšování prestiže informačně-technologických oborů v České a Slovenské republice. Cílem je také zvýšení konkurenceschopnosti absolventů IT na trhu práce a vyhledávání nadaných studentů s potenciálem.

Od letošního roku se dosavadní hlavní partner Diplomové práce roku, společnost ABRA Software, dohodl v souvislosti se zvyšující se prestiží soutěže a snahou o její oproštění od komerčně vnímaného vyhlašovatele s ICT Unií, která záštitu nad soutěží převzala na sebe. Důvodem pro tuto změnu byl i záměr zapojit širší počet subjektů a také zachování nezávislosti soutěžních témat a kategorií.

ICT Unie, která v předchozích ročnících zastávala úlohu odborného garanta, se tak od letošního ročníku stává samotným vyhlašovatelem. ICT Unie reprezentuje ICT průmysl v České republice a snaží se o efektivitu využívání ICT technologií v různých složkách života u nás.Komentáře