StudentWorld.cz startuje!

Volba VŠ oboru |

Volba oboru na VŠ, příprava na přijímací zkoušky - to jsou dva hlavní okruhy, kterými Vás oslovuje StudentWorld.cz, nový server zaměřený na uchazeče o vysokoškolské studium v ČR. Proč se vyplatí náš web pravidelně sledovat?
StudentWorld.cz startuje!

Portálů, které si kladou za cíl pomáhat uchazečům o studium na VŠ při rozhodování o volbě oboru a při přípravě na přijímací zkoušky, je na českém webu hned několik. Je tedy naprosto přirozené se ptát, proč StudentWorld.cz vůbec vznikl a co může nabídnout nového. Místo úvodníku se Vám pokusíme představit tři základní principy, na jejichž základě budujeme tento projekt a kterými se odlišíme od konkurence.

Pomáháme konkrétností

Chceme tvořit zpravodajský a informační server, který uchazečům skutečně pomůže. To vyžaduje trochu jiný způsob tvorby článků, než je v této sféře obvyklé. Daleko větší pozornost věnujeme analýzám a shromažďování praktických konkrétních doporučení. Jde-li o volbu oboru, nenapíšeme jen fráze typu „vezměte v úvahu míru nezaměstnanosti absolventů daného oboru“, ale ukážeme, kde zmiňované údaje pro konkrétní obor najít a jak takové statistiky interpretovat. Pokud se v našem článku objeví věta „zajímejte se o postřehy těch, kteří daný obor studují“, bude doplněna o informaci, kde získat kontakty na zmiňované studenty daného oboru, a tipy na co se jich zeptat, co je podstatné a co nikoliv.

Nechceme, aby naše články byly souhrny dobrých rad, s nimiž nelze než souhlasit, ale které zoufalému  uchazeči nenapoví, co dělat a čím se řídit. Takových je na internetu i v přílohách tisku více než dost…

Myslíme kriticky, píšeme kriticky

Opatřit si informace o možnostech studia na VŠ a o způsobech přípravy na přijímací zkoušky je dnes díky internetu relativně jednoduché. Problémem je, jak pro nás relevantní informace vyhledávat a jak je korektně chápat. Přijímání na vysokou školu je citlivá záležitost, volba oboru ostatně taktéž. Mnohé firmy a bohužel i některé VŠ toho zneužívají a uchazeč, který není do problematiky zasvěcen, se může snadno dostat na scestí. Co znamená, že daný obor na konkrétní VŠ má po prvním ročníku 40procentní úmrtnost? Znamená to, že je opravdu tak náročný? Je vzdělávací agentura, která tvrdí, že 95 procent absolventů jejích přípravných kurzů studuje na VŠ, skutečně kvalitní? Do této problematiky vidíme a chceme Vám ukázat, jak z nejrůznějších statistik vyčíst to podstatné a na základě toho se správně rozhodovat.

Tvoříme pro Vás zajímavé materiály

Naprostá většina webů zaměřujících se na obdobná témata jako náš portál obsahuje pouze přejaté materiály, kompiláty tiskových zpráv, PR články – jinými slovy to, co už dříve vytvořil někdo jiný. My se snažíme kromě tradičních zpravodajských záležitostí Vám nabídnout i originální materiály, např. k přípravě na přijímací zkoušky. To vše poskytujeme zdarma.

Máme vlastní názor

Kromě zpravodajských a informačních článků naleznete na našem webu pravidelně i naše komentáře k tématům, která se týkají přípravy na VŠ. Dáváme příležitost všem, kteří chtějí diskutovat o tom, co se kolem nás děje.

Hodně štěstí (nejen) při volbě oboru přeje

Autorský team StudentWorld.cz
Související články
Komentáře