Dobrý tip: statistiky o uplatnění absolventů

Volba VŠ oboru |

Zvažujete na který obor si dáte přihlášku a zajímá vás při tom, jak je to s nezaměstnaností absolventů jednotlivých oborů a konkrétních škol?
Chcete vědět, zda mezi absolventy filozofických fakult je více nezaměstnaných než mezi absolventy právnických fakult? Je pravda, že absolventi technických oborů se s nezaměstnaností nesetkávají? Na všechny tyto otázky lze odpovědět na základě dat, které shromažďuje Středisko vzdělávací politiky při Pedagogické fakultě UK. Tato instituce již několik let provozuje web, jehož prostřednictvím můžete tato data získat. Najdete jej na adrese: http://www.strediskovzdelavacipolitiky.info/svp/.

Z prohledu nezasvěceného uchazeče není ovládání tohoto webu na první pohled příliš intuitivní. Nicméně po krátkém prozkoumání možností voleb na jednotlivých kartách v jednotlivých krocích zjistíme, že získat požadovené informace je záležitostí několika okamžiků.

Jste-li ve stádiu volby oboru, na který se přihlásíte, neopomeňte nahlédnout do těchto statistik. O tom, jaká jsou úskalí interpretace získaných „čísel“, se dozvíte v sérii článků, které pro vás připravujeme.Komentáře