Brněnský veletrh práce JobChallenge určený studentům rozšíří svůj program

Akce, služby, aktivity |

Tři brněnské vysoké školy připravují již šestý ročník veletrhu práce JobChallenge určený pro studenty a absolventy vysokých škol.

Brněnský veletrh práce JobChallenge určený studentům rozšíří svůj programAkce se bude konat ve středu 7. listopadu 2012 v brněnské Wannieck Gallery od 9 do 17 hodin. Už od 5. listopadu však nově nabídne doprovodný program ve formě přednášek a workshopů.

Návštěvníci veletrhu, který pořádá Masarykova univerzita ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně a Mendelovou univerzitou v Brně, budou mít možnost seznámit se s aktuálním stavem trhu práce a navázat kontakty s potencionálními zaměstnavateli. Očekávaná účast je 3 000 návštěvníků a přes 70 vystavujících společností z komerční, neziskové i státní sféry.

Pro letošní ročník organizátoři nově připravili rozšířený doprovodný program, který ve třech panelech seznámí účastníky s tématy podnikání, zaměstnání a osobnostního rozvoje.

Naším cílem je pomoci studentům a absolventům zorientovat se na trhu práce. Doprovodný program poradí, kde mohou hledat zaměstnání a jaké požadavky zaměstnavatelé mívají. Tomu, kdo by chtěl podnikat, ukážeme, jak začít. A myslíme i na rozvoj osobnosti studentů. Část programu se proto zaměří na oblast měkkých dovedností,“ uvedl koordinátor a člen organizačního týmu Radoslav Pittner.

 

Zdroj: TZ MUKomentáře