Fakulta architektury VUT představuje workshop Dřevěné struktury – Brno 2012

Akce, služby, aktivity |

Na Fakultě architektury brněnského VUT probíhá workshop Dřevěné struktury Brno 2012.
Ve dnech 10. až 18. června 2012 probíhá na Fakultě architektury brněnského Vysokého učení technického workshop s názvem Dřevěné struktury – Brno 2012 vedený profesorem architektem Martinem Rajnišem, který působil do roku 1997 jako profesor na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. V současnosti je členem architektonického studia e-MRAK.

Workshop nepředstavuje pouhé skicování, ale i samotné řemeslo a práci se dřevem. Vybraní studenti měli za úkol vytvořit dřevěné dílo ve formě architektury, skulptury, pavilonu aj.

Nádvoří Fakulty architektury VUT v Brně se v těchto dnech proměnilo ve stavební huť, jež si můžete spolu se vzniklými dřevěnými strukturami prohlédnout v neděli 17. června od 17 hodin tamtéž.

Hlavním cílem workshopu je přiblížit studentům brněnské fakulty stavební řemeslo a přemýšlení architekta v praxi při vytváření drobné stavby ve formě dřevěné kupole. Použitým materiálem je hoblované smrkové dřevo.

Fakulta architektury je hlavním iniciátorem tohoto workshopu, který je v budoucnu plánován i na dalších českých, rakouských a německých univerzitách.

Nejen zájemci o studium si tak mohou prohlédnout praktické využití nabytých vědomostí brněnských studentů. Fotografie z průběhu vytváření struktur naleznete na následujícím odkazu.

 

Zdroj: www.vutbr.czKomentáře