2. ročník Life Sciences Film Festivalu na ČZU

Akce, služby, aktivity |

Česká zemědělská univerzita v Praze připravila i letos na říjen Life Sciences Film Festival, který představí mezinárodní filmy s vědeckou i populární tématikou.
Life Sciences Film Festival je mezinárodní přehlídkou filmů s vědeckou i populární tématikou zaměřenou na zemědělství a potravinářství v těch nejširších souvislostech. Letos se bude konat od 15. do 19. října v areálu ČZU v Praze – Suchdole.

Festival opět představí více než 130 nových dokumentárních snímků, uvede besedy s filmaři, odborníky i významnými osobnostmi a pozve i na další doprovodné akce. Odborná porota bude vybírat z více než 40 soutěžních snímků a rozhodne o udělení 9 festivalových cen.

Festival už vloni vytvořil prostor pro setkání vědy a filmu, živý inspirující prostor pro výměnu fascinujících myšlenek, pro diskuse, ale hlavně pro sdílení oné radosti z dobrodružství poznání. Samozřejmě nejde jen o vědu ze světa, ale především také o českou vědu ve světovém kontextu.

Letošní filmy i doprovodný program rozhodně mají co nabídnout. Festival se bude soustředit na řadu velmi aktuálních otázek, jako je kvalita nebo bezpečnost našich potravin a nové technologie v energetice. Vedle Symfonie půdy nabídne festival i pořady Peklo na talíři, Les pro člověka, explodující mravence, zázračné botanické pesticidy, Invazní druhy… a desítky dalších filmů. Věříme, že každý si najde to svoje, student, odborník, vědec i farmář,“ řekl Ing. Petr Alexander, CSc.,  předseda občanského sdružení Harvest Films, které je spolupořadatelem festivalu.

Loňský první ročník navštívilo během pěti dnů více než 3500 diváků, kteří shlédli 132 dokumentárních filmů z 28 zemí světa. Ze 46 soutěžních snímků porota vybrala osm z ČR, Německa, Rakouska a dalších zemí. Zároveň proběhlo 14 panelových diskusí a odborných seminářů za účasti více než 60 přednášejících z ČR i ze zahraničí. Na festivalu vystoupilo také 16 hudebních těles, účastníci mohli navštívit minipivovar či ochutnat biopochoutky.

Detailní program naleznete na www.lsff.cz. Níže můžete zhlédnout upoutávku letošního ročníku.

 

 

Zdroj: TZ ČZU, vimeo.comKomentáře